Sandomierz: Zygzakiem hulajnogą przez drogę wojewódzką

Policjanci zatrzymali kierującego hulajnogą elektryczną, który jechał zygzakiem przez drogę wojewódzką mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek 23 czerwca funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sandomierskiej jednostki podczas patrolu zauważyli kierującego hulajnogą elektryczną, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. 34-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Łoniów ponadto poruszał się drogą wojewódzką w miejscowości Świniary Nowe, mimo że powinien korzystać z chodnika.

Dodatkowo przewoził na hulajnodze ładunek w postaci worka z zawartością o wadze ok. 10 kilogramów, co jeszcze bardziej wpływało na złą stabilność pojazdu i bezpieczeństwo jazdy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów – kierujący miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W związku z popełnionymi wykroczeniami funkcjonariusze sporządzili dokumentację do wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Sorry, comments are closed for this post.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Czytaj więcej...

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close