Siedem miesięcy bezwzględnej kary pozbawienia wolności usłyszał 69-letni mieszkaniec Kielc, który kolejny raz zdecydował się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.
W czwartek wieczorem dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej przed jednym z marketów w centrum Skarżyska-Kamiennej. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. Okazało się, że jeden z uczestników zdarzenia drogowego jest nietrzeźwy. 69-letni mieszkaniec Kielc kierował hondą mając promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna wsiadał za kierownicę swojego samochodu, mimo że ciążyły na nim aż trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
69-latek został zatrzymany, a następnego dnia stanął przed sądem w trybie przyspieszonym, który wydał wyrok. Dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 7 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 10 000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto mężczyzna nie uniknie kary za spowodowanie kolizji drogowej.