W poniedziałek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Strawczynie zatrzymali dwóch 19-latków podejrzewanych o kradzież grzejników z budynku szkoły na terenie gminy Łopuszno. Do kradzieży doszło pod koniec listopada tego roku, a wartość skradzionego mienia została oszacowana na kwotę blisko 3 tysiące złotych.
Pod koniec listopada funkcjonariusze ze Strawczyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży grzejników z budynku oświaty na terenie gminy Łopuszno. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili tożsamość sprawców oraz miejsce ich przebywania. Następnie funkcjonariusze złożyli służbową wizytę obu wytypowanym do tej kradzieży młodym mężczyznom, w wyniku czego doszło do ich zatrzymania.
Podczas przeszukań lokali zajmowanych przez mężczyzn, policjanci ujawnili blisko 8 gramów suszu roślinnego. Zabezpieczona substancja została wstępnie zidentyfikowana jako marihuana i przekazana do dalszych badań laboratoryjnych.
Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych grzejników. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie wykonano z nimi czynności procesowe.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących kradzieży mienia oraz posiadania środków odurzających. Teraz o dalszym losie obu 19-latków zdecyduje sąd.
Zdjęcia (policja):









