Samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Katowice – Busko-Zdrój w miejscowości Wełecz. Nikomu nic się nie stało.
Category: Buski
Busko-Zdrój: Chciała sprzedać bluzkę za 20 złotych, straciła 6 tysięcy
Mieszkanka powiatu buskiego chciała sprzedać damską bluzkę. Na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła ofertę sprzedaży. Po chwili z kobietą skontaktowała się potencjalna nabywczyni. Konsekwencją kliknięcia w link podany w wiadomości od oszusta było przelanie 6 000 złotych na konto przestępcy.
Busko-Zdrój: Nietrzeźwa przyjechała po dziecko do szkoły
W piątek po południu buscy policjanci otrzymali zgłoszenie od personelu jednej ze szkół, że podejrzewają rodzica o to, że jest nietrzeźwy i w takim stanie chce jechać z dzieckiem do domu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie matki było ponad 3,3 promila …
54 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Rekordzistka miała ponad 3 promile
W weekend świętokrzyscy policjanci zatrzymali 54 kierujących, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Za tego typu przestępstwo ustawodawca przewidział m.in. karę do 2 lat pozbawienia wolności.
Policyjna akcja NURD: posypały się mandaty [zdjęcia]
W środę policjanci garnizonu świętokrzyskiego brali udział w ogólnopolskiej akcji „NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego). Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Na świętokrzyskie drogi policjanci wyjechali w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a na terenie Kielc wspierał ich policyjny …
Busko-Zdrój: W aucie przewoził narkotyki
Buscy kryminalni zatrzymali 20-latka podejrzewanego o posiadanie zabronionych substancji. W pojeździe, którym poruszał się mężczyzna, policjanci znaleźli woreczek foliowy z narkotykami.
Busko: Dzień Kobiet za kółkiem z promilami [zdjęcia]
Mieszkanka gminy Gnojno nie zastosowała się do znaku „ustąp pierwszeństwa”, nie korzystała z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy i będąc w stanie nietrzeźwości przewoziła troje dzieci. Okazało się, że miała zatrzymane uprawnienia do jazdy.
Busko-Zdrój: Odpowiedzą za kradzież drzew [zdjęcia]
45-latek i jego syn są podejrzani o kradzież dwóch sosen. W miejscu ich zamieszkania znaleziono 9 klocków drewna o długości około trzech metrów. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Busko-Zdrój: Narkotyki i dwie poszukiwane osoby
20-latek trafił do aresztu za posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu przebywało dwoje 30-latków. Oboje byli poszukiwani przez sąd do odbycia kar w więzieniu. Dodatkowo przy kobiecie znaleziono marihuanę.
Busko-Zdrój: Uciekał crossem przed policjantami
W niedzielę motocyklista nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Mężczyzna finalnie został zatrzymany. Był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
21 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych w ciągu… 3 godzin!
Dziś na terenie całego województwa od wczesnych godzin porannych świętokrzyscy policjanci prowadzili działania skierowane przeciwko nietrzeźwym kierującym. Mundurowi w ciągu pierwszych 3 godzin akcji zatrzymali łącznie 21 osób.
Busko-Zdrój: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
Swoje prawo jazdy stracił 75-latek, który kierował autem mając blisko 2 promile w organizmie. Mężczyznę zatrzymał inny kierowca.
